dr n.med Rafał Kuźlik

Specjalista ginekologii i położnictwa oraz ginekologii estetycznej z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym.

Opublikował wiele prac naukowych z zakresu ginekologii operacyjnej i plastycznej. Doktor Rafał Kuźlik uzyskał wiele certyfikatów potwierdzających uczestnictwo w licznych kursach i szkoleniach, tak w Polsce, jak również również poza jego granicami, między innymi w Niemczech. Ponadto jest jednym z najczęściej polecanych ginekologów w Polsce.

Dr n.med. Rafał Kuźlik jest autorem metody „One Cut Technique” – operacji warg sromowych, która została doceniona na Międzynarodowej Konferencji Ginekologii Plastycznej w Rzymie. Pacjentki Doktora pochodzą z różnych krajów Europy, Rosji, Izraela, Kataru, Japonii.

Doktor mówi biegle w języku angielskim.Opinie o wykonywanych przez niego zabiegach i wysokiej jakości usług zamieszczane są regularnie na wielu portalach i forach internetowych. Jest regularnie zapraszany jako ekspert do programów telewizyjnych i radiowych, bądź proszony o opienię w czasopisamach poświęcacjących w publikacjach uwagę chirurgii kobiecych miejsc intymnych. Uczestniczył w projekcie realizowanym w Klinice Chirurgii Plastycznej doktora Szczyta przez TVN Style, w ramach programu „Sekrety chirurgii” konsultował pacjentki i przeprowadzał zabiegi z zakresu ginekologii plastycznej i estetycznej.

Doktor Rafał Kuźlik przeprowadza zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej i plastycznej, a także operacje onkoplastyczne piersi. Zapewnia swoim pacjentom najwyższą jakość świadczonych usług medycznych oraz wysoki komfort i bezpieczeństwo podczas przeprowadzanych zabiegów. Jest jednym z najbardziej cenionych specjalistów w Polsce, a także niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie ginekologii. Dzięki szerokiej wiedzy i ponadprzeciętnym kwalifikacjom zawodowym może oferować odwiedzającym go pacjentkom usługi ginekologiczno-położnicze o międzynarodowym standardzie.

Doktor Kuźlik oferuje wysokiej klasy usługi medyczne z zakresu ginekologii. Otacza kompleksową opieką nie tylko ciężarne pacjentki, ale również te, które bezskutecznie starają się zajść w ciążę. Doktor zajmuje się diagnostyką i leczeniem niepłodności. Przeprowadza kompleksową diagnostykę niepłodności z uwzględnieniem różnych przyczyn niepłodności u kobiet, a także u mężczyzn. Ciężarnym pacjentkom oferuje pełną diagnostykę prenatalną i prowadzenie ciąży, zarówno w ciąży fizjologicznej, jak i w ciąży wysokiego ryzyka, zagrożonej przedwczesnym porodem, z łożyskiem przodującym czy ze stwierdzonym nadciśnieniem u matki. Jest również specjalistą w zakresie badań USG (także 3D i 4D) monitorujących stan płodu, przede wszystkim pod kątem wad genetycznych, takich jak zespół Downa, Edwardsa czy Patoua. Kolejna domena działalności dr. Kuźlika do dopplerowskie badanie przepływów naczyniowych płodu. Doktor zajmuje się diagnostyką także poród siłami natury i przez cesarskie cięcie.

Doktor Kuźlik oferuje wysokiej klasy usługi medyczne z zakresu położnictwa, prowadzi ciąże pacjentek od początku do końca – przyjmuje porody siłami natury, a w razie stwierdzenia wskazań medycznych przeprowadza cesarskie cięcie.

Dr n. med. Rafał Kuźlik prowadzi kompleksową diagnostykę oraz leczenie chorób żeńskich narządów płciowych. Podczas organizowanych w Niemczech kursów, a także w trakcie zagranicznej praktyki lekarskiej zdobył duże doświadczenie w dziedzinie operacji przezpochwowych w ginekologii. Przeprowadza małoinwazyjne zabiegi chirurgiczne z zakresu ginekologii – wykonuje, między innymi, laparoskopię (w tym laparoskopowe usuwanie mięśniaków i macicy) oraz histeroskopię. Ponadto przeprowadza operacje klasyczną metodą chirurgiczną. Posiada szerokie doświadczenie kliniczne w operacyjnej ginekologii onkologicznej (także metodą laparoskopową)

Doktor świadczy usługi z zakresu ginekologii plastycznej. Pomoc medyczną otrzymają kobiety cierpiące z powodu wyglądu bądź zaburzonej funkcjonalności swoich miejsc intymnych. Dużą grupę pacjentek doktora stanowią kobiety, u których kształt i wygląd narządów płciowych zmienił się w rezultacie przebytych porodów i obrażeń okołoporodowych. Zajmuje się również estetyką warg sromowych u osób po zmianie płci.

Doktor Kuźlik wykonuje zabiegi ginekologii estetycznej, przywracając pacjentkom zadowolenie z wyglądu miejsc intymnych oraz satysfakcję ze współżycia, a także podwyższając komfort życia. Wykonuje labioplastykę, czyli korekcję warg sromowych. Podczas zabiegu nadaje im odpowiedni kształt, rozmiar oraz sprężystość. Zajmuje się również przeprowadzaniem zabiegów waginoplastyki, czyli plastyki pochwy oraz perineoplastyki. Plastyka krocza polega na jego odbudowie i odmłodzeniu, a zabieg najczęściej wykonuje się, aby odtworzyć wygląd krocza po obrażeniach poporodowych. Ponadto wykonuje hymenoplastykę, czyli zabieg odtworzenia błony dziewiczej oraz hymenotomię – usunięcie lub nacięcie błony dziewiczej.

Doktor przeprowadza nowoczesne operacje onkoplastyczne piersi u kobiet po amputacji piersi.

Zakres usług:

 • położnictwo:
  • prowadzenie ciąży,
  • badania USG 3D, 4D,
  • test PAPP-a, porody,
  • cięcia cesarskie,
 • ginekologia:
  • leczenie niepłodności,
  • zabiegi operacyjne metodami klasycznymi i endoskopowymi (histeroskopia, laparoskopia, w tym laparoskopowe usuwanie macicy i mięśniaków),
  • operacje w ginekologii onkologicznej (także metodą laparoskopową),
 • operacje onkoplastyczne piersi, ginekologia plastyczna:
  • labioplastyka,
  • waginoplastyka,
  • operacje rekonstrukcyjne sromu,
  • hymenoplastyka, hymenotomia,
  • zabiegi laserowe,
  • leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu,
  • wypełnianie warg sromowych,
  • powiększanie punktu G,
  • rekonstrukcja blizn okolic sromu i brzucha.

Wykształcenie:

 • Wydział Lekarski, Warszawski Uniwerytet Medyczny
 • 1997-2011 starszy asystent w Katedrze i Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej II Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, specjalizacja z zakresu ginekologii i położnictwa
 • 2011 tytuł doktora nauk medycznych

Dodatkowe umiejętności, certyfikaty:

 • Od 2007 roku odbywa regularne szkolenia i praktyki w Klinice w Niemczech, z zakresu chirurgii onkoplastycznej i operacji pochwowych w ginekologii.
 • Specjalista w dziedzinie ultrasonografii ginekologicznej i położniczej (w tym badanie dopplerowskich przepływów naczyniowych płodu i w ginekologii onkologicznej), USG piersi.

Języki obce: angielski, rosyjski

Miejsca pracy:

 • Od 2012 roku ordynator oddziału ginekologii i położnictwa Szpitala EMC Św. Anny w Piasecznie.
 • Od 2015 roku dyrektor medyczny w klinice Saskamed, której jest współzałożycielem.

Dni i godziny przyjęć: poniedziałek 16.00-21.00, środa 17.00-21.00