Jak odróżnić lekarzy estetycznych, dermatologów i chirurgów plastycznych, ginekologów plastycznych. Czy lekarz estetyczny może wykonać zabieg powiększania piersi? A co z chirurgami plastycznymi, co oni robią? Jaka jest rola dermatologów w tym wszystkim?

Lekarze estetyczni, to lekarze medycyny ogólnej lub posiadający inne specjalizacje, którzy są szczególnie zainteresowani medycyną estetyczną. Uczęszczają na szkolenia, kursy, a nawet kursy mistrzowskie, aby uczyć się i ćwiczyć w dziedzinie medycyny estetycznej.

Lekarze medycyny estetycznej oferują nieinwazyjne i minimalnie inwazyjne zabiegi, takie jak wstrzyknięcie toksyny botulinowej, wypełniacze skórne, peelingi chemiczne, różne lasery i programy modelujące sylwetkę i twarz.

Sam udział w kursach jest niewystarczający, aby uczynić lekarza estetycznego dobrym. Lekarz musi zebrać praktyczne umiejętności w zakresie wstrzykiwania lub wykorzystania laserów, wykonując wiele ćwiczeń. Robiąc to wielokrotnie, uczestnicząc w warsztatach i sesjach szkoleniowych, ich umiejętności i doświadczenie z biegiem czasu ulegają poprawie.

Oprócz oferowania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, niektórzy lekarze estetyczni łączą swoją praktykę z praktyką specjalizacyjną, np. stomatolog, dermatolog, itp. Są też lekarze medycyny estetycznej, którzy wolą skupić się wyłącznie na procedurach estetycznych i nie oferują innych usług specjalistycznych.

Duża liczba lekarzy medycyny estetycznej oferuje również konsultacje i leczenie chorób skóry, ponieważ schorzenia skóry idą w parze z zabiegami estetycznymi. Wtedy warto jednak pomyśleć o tym aby takim lekarzem był dermatolog. Dermatolodzy to lekarze specjalizujący się w leczeniu chorób skóry. Po ukończeniu szkoły medycznej kontynuują specjalizację dermatologiczną a dodatkowo rozwijają się w medycynie estetycznej. W Klinice Saskamed w Warszawie medycyną estetyczną zajmują się nasi dermatolodzy, którzy doskonale potrafią ocenić potrzeby skóry i zastosować adekwatną procedurę.

Chirurg plastyczny to lekarz specjalizujący się w chirurgii estetycznej i rekonstrukcyjnej. Chirurdzy plastyczni wykonują zabiegi chirurgiczne, które zmieniają wygląd ciała pacjenta. Nie tylko wykonują operacje kosmetyczne, takie jak operacje nosa, powiększanie piersi, liposukcja lub lifting twarzy, wykonują również operacje rekonstrukcyjne u osób z wadami wrodzonymi, takimi jak rozszczep podniebienia lub urazy spowodowane wypadkami lub oparzeniami. W Klinice Saskamed w Warszawie konsultuje lekarz chirurg plastyczny i wykonuje tu zabiegi, które można wykonać w znieczuleniu miejscowym. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się usuwanie blizn, leczenie cieśni nadgarstka, usuwanie znamion czy leczenie przewlekłych migren.

Ginekologia plastyczna to również temat niezwykle ważny. Tak naprawdę to dziedzina od niedawna stosowana profesjonalnie na świecie i w Polsce. Ginekolog plastyczny to lekarz posiadający wiedzę o budowie anatomicznej zewnętrznego narządu kobiety ale również mający doświadczenie chirurgiczne. Podobnie jak u wcześniej wymienionych, jeśli decydujesz się na taką ingerencję poszukaj doświadczonego lekarza.

Zapraszamy do Saskamed, zadzwoń zapytaj, napisz. Tel 517034524; mail: info@saskamed.pl