Informacja o PROMOCJI

Lipiec i sierpień miesiącami dbałości o strefę intymną kobiety z SaskaMed Dr Kuźlik

Pierwszy zabieg z wykorzystaniem lasera MonaLisa Touch 1000,- zł (stała cena to 1500,- zł)

Drugi zabieg (jeśli będzie wymagany) po 4-6 tyg. 700,- zł

Promocja obowiązuje tylko w lipcu i sierpniu.

Kwalifikacja po konsultacji ginekologicznej

Zapraszamy do kontaktu z naszą recepcją, odpowiemy na wszystkie pytania.

Co to jest nietrzymanie moczu?

Nietrzymanie moczu to niezwykle intymny i wstydliwy temat dla Pań. Nie rozmawiamy o tym, bo kojarzony jest ze słabością, trudnością z higieną a dolegliwość przypisywana jest kobietom po menopauzie. Nie jest to takie oczywiste i mimo zażenowania warto przyjrzeć się temu i wcześniej wyłapać niepokojące objawy.
Najnowsze badania wskazują że problem może dotyczyć już kobiet trzydziestoletnich (w 12% występuje nietrzymanie moczu u kobiet pomiędzy 30-39 lat). Z wiekiem objaw ten nasila się – po sześćdziesiątce dotyczy już ponad 50 % kobiet. Jednak ze względu na fakt, że temat jest wstydliwy lekarze zakładają, że kobiety nie zgłaszają się do specjalistów i nie mówią otwarcie, dlatego statystyki są zaniżone. Wysiłkowe nietrzymanie moczu u dwudziestokilkuletnich mam może pojawić się po porodzie i utrzymywać nawet do 2 lat.

To co może być powodem:

  • skutek przedłużającego się silnego stresu w wieku dojrzewania
  • choroby kręgosłupa
  • przewlekłe zakażenia pęcherza i cewki moczowej
  • zaburzenia hormonalne, zwłaszcza zmniejszenie poziomu estrogenów, menopauza
  • ciężka praca fizyczna związana z dźwiganiem
  • porody

Objawy, natężenie problemu nietrzymania moczu

Oczywiście nietrzymanie moczu charakteryzuje się różnym natężeniem objawów.

  • Pierwszy stopień – podczas nagłego napięcia powłok brzusznych następuje niekontrolowany wypływ moczu try this site.  Zdarza się to, kiedy w jamie brzusznej szybko wzrasta ciśnienie – to znaczy podczas kichnięcia, śmiechu, kaszlu czy udźwignięcia ciężaru.
  • Drugi stopień – do wyżej wymienionych dochodzą objawy podczas codziennego wysiłku fizycznego (sport, podbiegnięcie do autobusu, wejście po schodach)
  • Trzeci stopień – wypływ moczu ma miejsce niezależnie od czynności. Może pojawić się nawet podczas zwykłego stania. Stan ten jest już najbardziej zaawansowany i niezwykle uciążliwy, bo wiąże się z brakiem jakiejkolwiek przewidywalności.

Sposoby leczenia

Podstawą jest znalezienie przyczyny, po to aby móc wyeliminować takie źródło jak zapalenia pęcherza, choroby kręgosłupa czy zaburzenia hormonalne. Pierwszy krok to wizyta u lekarza urologa bądź ginekologa. Istotnym jest tu wywiad i samoobserwacja pacjentki. Na badania należy przyjść z pełnym pęcherzem, to ułatwi oszacowanie rozmiarów problemu.

Niezależnie od przyczyny warto jak najwcześniej włączyć codzienne ćwiczenia mięśni dna miednicy (tzw. ćwiczenia Koegla). Warto zacząć na toalecie, podczas oddawania moczu. Zaciskane podczas oddawania moczu mięśnie powodują zatrzymanie strumienia moczu. Należy zaciskać i rozluźniać na kilka sekund. Ćwiczenia takie należy przeprowadzać codziennie, a jest najskuteczniejsze, gdy ćwiczy się przy szeroko rozsuniętych udach.

Czasem jednak trzeba się uciec do metod bardziej złożonych. Mogą to być np. leki, wpływające na napięcie pęcherza moczowego. Stosuje się też specjalne wkładki dopochwowe, które na zasadzie podparcia poprawiają trzymanie moczu. Kobietom po menopauzie często pomaga hormonalna terapia zastępcza lub maści estrogenowe, które stosuje się w okolicy krocza. Najbardziej inwazyjny – sposób na pokonanie problemu to zabieg polegający na wszczepieniu wewnątrz pochwy specjalnej taśmy, poprawiającej kąt cewkowo-moczowy.

Zanim jednak podjęta zostanie decyzja o inwazyjnym leczeniu, należy wziąć pod uwagę najnowsze osiągnięcie inżynierii medycznej jakim jest laseroterapia, którą między innymi stosuje Klinika SaskaMed Dr Kuźlik.

MonaLisa w leczeniu nietrzymania moczu

W Klinice SaskaMed Dr Kuźlik do leczenia nietrzymania moczu wykorzystujemy laser Mona Lisa Touch. Działanie lasera powoduje odtwarzanie się włókien kolagenowych w okolicy cewki moczowej co prowadzi do jej lepszego podparcia i zmniejszenia lub zaniku epizodów mimowolnego oddawania moczu. Laser Mona Lisa stosowany w Klinice SaskaMed Dr Kuźlik można również z powodzeniem wykorzystywać do leczenia zmian atroficznych (suchości) w obrębie pochwy u kobiet w wieku około- i postmenopauzalnym.

Zabieg jest bezbolesny i nie jest potrzebne do niego znieczulenie ani pobyt w szpitalu. Zabieg ten polega na obkurczeniu pochwy, wzmocnieniu powięzi miedniczej, wzmocnieniu ścian pochwy oraz okolic cewki moczowej. Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg, by usunąć albo złagodzić wysiłkowe nietrzymanie moczu o lekkim lub średnim nasileniu. Jeśli to konieczne, zabieg może być powtórnie wykonany już po miesiącu. Po 3-5 dniach pacjentka wraca do normalnej aktywności seksualnej a poprawa następuje już po dwóch tygodniach od zabiegu.

Zabiegi przy wykorzystaniu lasera Mona Lisa Touch, SaskaMed Dr Kuźlik rekomenduje jako nieinwazyjną alternatywę w leczeniu wysiłkowego nietrzymaniem moczu, ale także kobietom pragnącym szybko wrócić do dobrej formy seksualnej po porodzie drogami natury. Chcącym poprawić jakość współżycia po porodach przebytych w ubiegłych latach lub dokonać korekcji zaburzeń anatomii zewnętrznych narządów płciowych powstałych w wyniku odbytych drogami natury porodów, zwłaszcza jeśli masa urodzeniowa dzieci przekraczała 3600g. Kobietom pragnącym poprawić jakość życia seksualnego w okresie około i postmenopauzalnym (poprawa nawilżenia i elastyczności ścian pochwy jak również redukcja epizodów nietrzymania moczu).

Wykonaj test, który pomoże Ci przyjrzeć się na ile problem nietrzymania moczu może dotyczyć Ciebie lub bliskiej Ci osoby.