Medycyna Estetyczna: dynamicznie rozwijająca się dyscyplina!

Medycyna estetyczna obejmuje wszystkie zabiegi medyczne, których celem jest poprawa wyglądu fizycznego oraz zadowolenia pacjenta. W medycynie estetycznej stosuje się  nieinwazyjne metody i minimalnie inwazyjne zabiegi kosmetyczne. Specjalność medycyny estetycznej nie ogranicza się do dermatologów i chirurgów plastycznych. Obecnie lekarze większości specjalności starają się oferować usługi w celu zaspokojenia estetycznych potrzeb i pragnień pacjenta. Niektóre zabiegi medycyny estetycznej wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, podczas gdy niektóre zabiegi nie wymagają znieczulenia.

Ekscytująca dziedzina medycyny estetycznej to nowy trend we współczesnej medycynie. Pacjenci nie tylko chcą być w dobrym zdrowiu, ale także chcą cieszyć się życiem w pełni, być zdrowym i zminimalizować skutki normalnego starzenia się. Rzeczywiście, pacjenci żądają teraz szybkich, nieinwazyjnych procedur z minimalnym wyłączeniem ich z codziennego życia i bardzo małym ryzykiem.

Ten najnowszy trend wyjaśnia obecny sukces medycyny estetycznej na całym świecie. Do najczęstszych procedur stosowanych w medycynie estetycznej należą:

 • Iniekcje z neurotoksyn i wypełniaczy
 • Peelingi chemiczne
 • Zabiegi kosmetyczne dermatologiczne
 • Mikrodermabrazja
 • Konturowanie ciała i leczenie cellulitu, konturowanie owalu twarzy
 • Odżywianie
 • Przeszczep włosów
 • Redukcja włosów
 • Penetracja tłuszczu / osocze bogatopłytkowe
 • Lasery
 • Usuwanie blizn
 • Leczenie żylne
 • Ginekologia kosmetyczna i estetyczna

Procedury w medycynie estetycznej są planowe i są wykonywane na pacjentach, którzy nie chorują. Po prostu chcą minimalnie inwazyjnej procedury prewencyjnej, aby pomóc w zapobieganiu normalnym efektom starzenia.

W ciągu ostatnich 10 do 20 lat w świecie medycyny estetycznej odnotowano liczne postępy. Pacjenci mają większą świadomość dotyczącą procedur, a przystępna cena sprawia, że jest to stale poszukiwane leczenie. W dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele różnych zabiegów medycyny estetycznej – jeśli pacjent szuka dla siebie procedury, aby wygładzić kilka zmarszczek na twarzy, okaże się, że wybór jest tak duży, że trudno zdecydować!

Chociaż nie ma konkretnej listy, która wyszczególnia najbardziej popularne zabiegi, wybraliśmy najlepsze 5, które są obecnie najczęściej poszukiwane przez pacjentów. Zabiegom poddają się coraz częściej mężczyźni. W Klinice Saskamed w Warszawie medycyną estetyczną zajmują się lekarze dermatolodzy doświadczeni w tej sztuce oraz chirurdzy plastyczni.

Miejsce 5 – Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne są prostym, nieinwazyjnym sposobem na poprawę kolorytu i tekstury skóry. Są często oferowane jako leczenie trudnego do leczenia trądziku (i blizn potrądzikowych), plam wątrobowych i piegów. Procedura jest dość prosta, a wyniki dobre i zależą od rodzaju skóry. Głębsze peelingi skórne mogą trwać dłużej, a pacjenci mogą rozwinąć zaczerwienienie skóry i podrażnienie w tym czasie. Jednak pomimo tego nadal pozostaje poszukiwanym leczeniem.

Miejsce 4 – Mikrodermabrazja

W Klinice Saskamed w Warszawie mikrodermabrazja jest kolejnym popularnym sposobem leczenia. Delikatnie odmładza skórę i jest doskonała w radzeniu sobie z bliznami na skórze i uszkodzeniami słonecznymi. Zmniejsza widoczność rozstępów i ciemną pigmentację skóry. Procedura jest dość prosta i polega na delikatnym nakłuwaniu i podrażnianiu powierzchni skóry. Delikatnie usuwa martwe komórki zapewniając odświeżony i odmłodzony wygląd.

Miejsce 3 – Laserowe usuwanie włosów

Ta prosta procedura robi dokładnie to – usuwa cienkie włosy za pomocą lasera. Ale pytanie, które wielu zadaje, brzmi: dlaczego szukać procedury laserowego usuwania włosów, gdy łatwiej jest golić lub woskować skórę? Cóż, odpowiedzią na to są długoterminowe efekty i wyniki, jakie uzyskuje się po usunięciu laserem.

Lasery są skierowane na korzeń każdego niechcianego mieszka włosowego, a to niszczy pigment melaniny, który normalnie stymuluje wzrost włosów. Dostępnych jest wiele różnych laserów, które można stosować do leczenia nadmiernego owłosienia twarzy lub ciała, a do najczęściej używanych należą laser Nd: Yag i intensywne światło pulsacyjne (IPL).

Miejsce 2 – Wypełniacze skórne (kwas hialuronowy)

Być może widzieliście to w swoim ulubionym czasopiśmie lub czytaliście w wiadomościach – wypełniacze skórne stają się coraz bardziej popularne, a leczenie jest na miejscu. Pełniejsze usta i bardziej miękka skóra nie są już marzeniem – mogą być rzeczywistością w ciągu kilku minut. Wraz z pojawieniem się naturalnych wypełniaczy skórnych, takich jak kwas hialuronowy, zabiegi są o wiele bezpieczniejsze, a wyniki są imponujące.

Miejsce 1 – Toksyna botulinowa, potocznie mówimy Botox (Botox jest znakiem towarowym firmy Allergan Inc.)

Z całą pewnością to najczęściej stosowana i znana ze wszystkich procedur estetycznych w naszej opinii.  Botox® stał się o wiele bardziej popularny w ciągu ostatnich 5 lat, nie tylko dlatego, że wszyscy ulubieni celebryci to robią, ale dlatego, że leczenie jest o wiele tańsze niż poddawanie się chirurgii plastycznej z wynikami, które są naprawdę niesamowite. Pacjent może poddać się zabiegowi podczas przerwy na lunch – jest to łatwe do zrobienia. Ale! Pacjent powinien upewnić się, że robi to ktoś, kto ma certyfikat i ma doświadczenie – wtedy wyniki będą o wiele lepsze! Toksyna działa magicznie, blokując zakończenia nerwowe na skórze i drastycznie zwiększając napięcie skóry.

Zapraszamy do Saskamed, zadzwoń zapytaj, napisz. Tel 517034524; mail: info@saskamed.pl

Specjaliści :

Dr n. med. Małgorzata Rylska     → więcej
Specjalista dermatologii, wenerologii oraz dermatologii estetycznej
Dni i godziny przyjęć: co drugi tydzień w miesiącu 

Dr n. med. Daria Charytonowicz     → więcej
Specjalista medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej
Dni i godziny przyjęć: czwartek 10:30-14:00, sobota 11:00-15:00

lek.med Monika Rogala     → więcej
Specjalista dermatologii, wenerologii oraz dermatologii estetycznej
Dni i godziny przyjęć: czwartek 8.00-18.00