Czy O-Shot może wzmocnić kobiety seksualnie?

O-Shot ma na celu zwiększenie przyjemności seksualnej u pacjentek poprzez wstrzyknięcie osocza bogatopłytkowego w ściany pochwy i łechtaczki. Procedurę stosuje się również w leczeniu nietrzymania moczu, koszt to od 3000 do 4500 zł.

To nieco kontrowersyjne, niechirurgiczne leczenie jest reklamowane jako ostateczna poprawa orgazmu kobiecego. W gruncie rzeczy zabieg polega na wstrzyknięciu osocza z krwi pacjenta bezpośrednio do łechtaczki w celu zwiększenia przyjemności seksualnej.

Przyczyny anorgazmii (brak orgazmu)

O-Shot został wymyślony przez samozwańczego “Sex Energy Doctor”, dr. Charlesa Runelsa, któremu zawdzięczamy także Vampire Facelift, Vampire Breast Lift i Priapus-Shot. Jego kwalifikacje obejmują działanie w dziedzinie chemii, doświadczenie jako lekarz w oddziale ratunkowym, a także lata pracy jako chemik-badacz w Southern Research Institute. Jest również certyfikowanym specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych.

Trochę o samej procedurze: Osocze bogate w płytki (PRP), które zawiera wysokie poziomy naturalnie występujących substancji, które uważa się za stymulujące wzrost komórkowy, jest popularnym sposobem leczenia coraz większej liczby urazów związanych ze sportem. Procedura rozpoczyna się od pobrania próbek krwi pacjenta w celu pobrania płytek krwi, które oddziela się od innych komórek krwi przez odwirowanie przed wstrzyknięciem bezpośrednio do uszkodzonego miejsca.

Należy zauważyć, że chociaż sposób przygotowania PRP jest zatwierdzony przez FDA, to jest on pierwotnie przeznaczony do stosowania z materiałami do przeszczepów kostnych w praktyce ortopedycznej.

Priorytetem jest jakość życia

O-Shot ma na celu wzmocnienie pozycji kobiet. Wiele kobiet cierpi przez długi czas z problemami seksualnymi lub nietrzymaniem moczu i obawia się przedyskutować je ze swoim lekarzem lub powiedziano im, że niewiele można zrobić. Rozpoczęcie rozmów na ten delikatny temat i oferowanie bezpiecznej, niechirurgicznej opcji, pozwala kobietom uczynić ich jakość życia priorytetem.

Po zabiegu jej pacjenci zgłaszają zwiększoną wrażliwość zarówno w łechtaczce, jak i pochwie – zwykle bez znaczącej zmiany w wielkości lub wyglądzie zewnętrznej anatomii.

O O-Shot

Jest to 30-minutowym zabiegiem, którego efekty mogą trwać nawet półtora roku, według jego twórcy. Często wymaga tylko jednego zabiegu. Ewentualnie powtórzenia po 6 miesiącach.

Najpierw krew pacjenta jest pobierana z ramienia. PRP jest następnie izolowany z krwi w wirówce i przygotowywany do wstrzyknięcia. Nakłada się krem znieczulający ​​oraz podaje lidokainę w wargi sromowe, gdzie następnie dociera ona do łechtaczki poprzez przepływ krwi. W ciągu kilku minut tkanka pochwy staje się odrętwiała i jest gotowa do wstrzyknięcia.

Założeniem PRP jest pobudzenie poprzez komórki macierzyste do zwiększenia przepływu krwi w okolicy i stymuluje wzrost zdrowej tkanki. Iniekcje są minimalnie inwazyjne, czas odzyskiwania jest krótki. Niektórzy pacjenci zgłaszają natychmiastowe wyniki, podczas gdy inni widzą zmiany w ciągu dwóch – trzech tygodni. Odtworzona tkanka pochwy powoduje zwiększoną wrażliwość, a niektóre kobiety z jej powodu po raz pierwszy doświadczają orgazmów pochwy.

To nie magia

Badanie pilotażowe przeprowadzone na kobietach w wieku od 24 do 64 lat, które cierpią na zaburzenia seksualne (ból podczas stosunku, obniżone libido lub niezdolność do orgazmu) wykazało, że spośród 11 leczonych pacjentów, siedem (64%) miało znaczną poprawę.

Pomimo tych obiecujących liczb, ważne jest, aby oczekiwania były w granicach rozsądku: „Jeśli związek jest nieudany, jeden zastrzyk nie wzbudzi pragnienia kobiety wobec partnera”.

Musimy pamiętać, że istnieje szereg rzeczy, które wpływają na podniecenie seksualne, i niestety O-Shot nie rozwiąże głębszych problemów związanych z pewnymi formami zaburzeń seksualnych.

Jeśli poziom estrogenów jest niski, może być trudno utrzymać dobry stan błony śluzowej. Jeśli mówimy o wysiłkowym nietrzymaniu moczu u np. 25-letniej kobiety, jesteśmy ponad 90% skuteczni za pierwszym razem. Jeśli weźmiemy pod uwagę 70-letnią kobietę, wskaźnik sukcesu może wynosić 65%, a następnie podbić ją do 85% przy drugim zabiegu.

W przypadkach dyspareunii (bólu podczas stosunku), która jest czasami wynikiem niskiego poziomu estrogenu, zabieg ten pomaga w poprawie stanu błony śluzowej pochwy.