Urządzenie wynalezione w USA przez doktora Reda Allinsod, światowej sławy ginekologa plastycznego. Narzędzie służy do rewitalizacji pochwy i sromu.

Jednak tak krótki opis nie oddaje pełni zalet jakie niesie ze sobą użycie tej maszyny. Dzięki wykorzystaniu fal radiowych o odpowiedniej częstotliwości dochodzi do powstania efektu cieplnego wewnątrz tkanek poddawanych terapii. W jego wyniku obserwowana jest odbudowa włókien kolagenowych i elastynowych, co stanowi unikalny efekt tego leczenia, niemożliwy do uzyskania w wyniku np. zastosowania laseroterapii.

Jego następstwem jest poprawa elastyczności skóry sromu oraz obkurczenie śluzówki pochwy, dzięki czemu dochodzi do cofnięcia się objawów obniżenia ścian pochwy oraz „podniesienia” cewki moczowej, a w jego wyniku ustąpienia objawów wysiłkowego nietrzymania moczu. Dodatkowym skutkiem terapii jest pobudzenie angiogenezy, czyli powstawania nowych naczyń krwionośnych, co ma ogromne znaczenie u kobiet z bardzo cienką śluzówką przedsionka pochwy i samej pochwy (ma to miejsce m.in. po menopauzie oraz w przebiegu niektórych chorób autoimmunologicznych, np. liszaja zanikowego). Dzięki temu efektowi zabieg może być pomocnym u kobiet cierpiących na popromienne zwężenie pochwy (po radioterapii z powodu np. raka szyjki macicy).

Kolejnym pozytywnym efektem leczenia jest zgłaszana przez niektóre kobiety poprawa wrażliwości sensorycznej łechtaczki i pochwy, co prowadzi do łatwiejszego i silniejszego odczuwania orgazmów. Ten ostatni wynik terapii nie może jednak stanowić jedyne wskazanie do zabiegu, ale stanowi dodatkowy atut leczenia np. bolesnych stosunków z powodu suchości i wiotkości pochwy. Następnym wskazaniem do zastosowania terapii może być niekontrolowane puszczanie gazów z odbytu, które pojawia się czasem w związku z osłabieniem mięśni zwieraczy odbytu, a które obserwowane jest nierzadko u kobiet po menopauzie mających w wywiadzie przebycie kilku porodów. W przypadku elementów zewnętrznych sromu, jak wargi sromowe większe, spodziewanym efektem w wyniku zabiegu będzie poprawa jędrności skóry, a co za tym idzie, zniknięcie pomarszczeń i zmniejszenie „otwarcia wejścia” do pochwy.

Efekty zastosowania ThermiVa:

  • odbudowa włókien kolagenowych i elastynowych
  • poprawa elastyczności skóry sromu oraz obkurczenie śluzówki pochwy,
  • dochodzi do cofnięcia się objawów obniżenia ścian pochwy
  • dochodzi do „podniesienia” cewki moczowej, a w jego wyniku ustąpienia objawów wysiłkowego nietrzymania moczu
  • pobudzenie angiogenezy, czyli powstawania nowych naczyń krwionośnych – leczenie objawów zburzeń autoimmunologicznych i w menopauzie
  • poprawa wrażliwości sensorycznej łechtaczki i pochwy, co prowadzi do łatwiejszego i silniejszego odczuwania orgazmów
  • poprawa jędrności skóry, a co za tym idzie, zniknięcie pomarszczeń i zmniejszenie „otwarcia wejścia” do pochwy.

Jak widać z opisu zabieg ThermiVa jest bardzo wszechstronną terapią, możliwą do zastosowania u kobiet z wieloma dysfunkcjami.

Opis zabiegu

Co ważne, na podkreślenie zasługuje fakt, iż zabieg jest całkowicie niebolesny, a wręcz przyjemny. W trakcie jego wykonywania pacjentka nie odczuwa żadnych nieprzyjemnych zapachów czy odczuć, a jedynie przyjemne ciepło. Zabieg trwa od 15 do 30 min. i może być wykonany w każdym czasie, poza krwawieniem czy infekcją. W przeciwieństwie do innych metod rewitalizacji ThermiVa nie wymaga abstynencji seksualnej ani zakazu kąpieli. Wskazanym jest nawet współżycie tego samego dnia, w którym wykonany był zabieg. Efekty terapii widoczne są od razu.

Tak jak inne zabiegi zachowawcze w medycynie estetycznej, tak i ten wymaga powtarzania. Zalecane jest wykonanie min. 2 do 3 zabiegów, następnie powtarzanie pojedynczego co 8-12 m-cy.

To hit prosto z Hollywood, Ameryka kocha Thermi od 2014 roku!

Zapytaj – zadzwoń 517 034 524 albo napisz info@saskamed.pl lub po prostu podaj nam swój adres e-mail, a my wyślemy Ci więcej informacji [wd_hustle id=”thermi”]